Facebooku, przybyłem i się załamałem

Dla niektórych z Was może to się wydawać dziwne, ale dopiero teraz założyłem konto na facebooku. Od pewno czasu staram się dbać o to, co pojawia się w sieci na mój temat – na wypadek gdybym faktycznie trafił na okładki gazet ;] Serwis Zuckeberga chcę potraktować jako platformę komunikacyjną, która pozwoli mi szybko i łatwo skontaktować się zarówno ze starymi, jaki i aktualnymi znajomymi.

Konto mam już od kilku dni. To, co przez ten czas zobaczyłem, krótko mówiąc mnie zszokowało. Może ja już nie jestem taki młody i nie wiem, co jest teraz na topie, ale żeby dzielić się wszystkim, dosłownie wszystkim na fejsie – to chyba przesada. A mam zły humor, a deszcz pada, a źle mi, a nuda… no bez przesady. Zdawałem sobie sprawę, że opcja ustawienia „list znajomych” i blokowanie wyświetlania postów konkretnych osób będą dwiema najczęściej używanymi przeze mnie funkcjami, ale zaraz nie będę miał kogo nimi traktować.

SPAM, wszechobecny spam i zagłada, czasami dojrzy się jakiś fajny link, ale większość to beznadziejne treści. Chciałbym, aby Fejs był miejscem, gdzie moi znajomi wrzucają interesujące linki, swoje posty, fajny content – a nie co chwilę swoje zdjęcia. Nie zaśmiecajcie mi ściany, błagam.

Pomijam już kwestie prywatności, napaleńcy i porywacze nie muszą już was śledzić, wystarczy że dowiedzą się z fejsa, gdzie będziecie dziś wieczorem.

 • Krzysiek Madejski

  Widzisz, lepiej było nie poznawać tak blisko swoich znajomych!

 • Tom_Fed

  A ja sie trzymam :-)
  Choc pewnie juz niedlugo…

 • Lidka

  Gratuluję nowej drogi życiowej, odnalezienia radości w tworzeniu itp. Ale własna działalność wymaga nie tylko entuzjazmu, zaangażowania i zdecydowania. Często trzeba wykazać się pokorą i skorzystać z pomocy, rady, doświadczenia innych. Albo ze słownika ortograficznego. Bardzo ważny jest wizerunek. Ja na ten przykład w ostatniej kolejności rozważam współpracę z kimś, kto nie szanuje mnie na tyle, żeby w swoich tekstach robić błędy ortograficzne. „A mam zły chumor”, co to ma być?

 • Dżej Dżi

  Wow, Stary… zakładasz „startup” a dopiero teraz jesteś na fejsie? Być może po jakimś czasie dojdziesz do tego, że na fb bardzo wiele kontentu (praktycznie cały kontent, który Ci się wyświetla) możesz kontrolować, określać, jakie rzeczy Ci się wyświetlają, a jakie wolisz pomijać. Ponadto, w zasadzie wszystko, co Ci się pojawia (poza reklamami z prawej ;) jest tym, co wcześniej prawdopodobnie polubiłeś… Jestem więc ciekaw, co Ty nazywasz spamem? Jeśli wyświetla Ci się spam na fb to znaczy, że go nie opanowałeś. Nie wiem więc, czy jest sens pisać krytykę fb po kilku dniach użytkowania… Może Twój startup będzie świetny, natomiast powiem z własnego doświadczenia, że korzystanie i uczenie się nowych narzędzi naprawdę rozwija przydatne umiejętności ;) Pozdrawiam!

 • No wkradł się ;/ Już go wygoniłem…