Recenzja Książki – The Google Story

Tę książkę przeczytałem naprawdę szybko. Z pewnością pobiłem swój szkolny rekord, ale to pewnie dlatego, że nie czytałem lektur ;] Książkę chciałem już kupić dawno, w polskiej wersji językowej, ale uciekła mi z przed nosa pewnego dnia w Empiku, no i temat umarł. Angielską, uaktualnioną na 10 urodziny wyszukiwarki wersję, dostałem na, uwaga, swoje urodziny od mojej dziewczyny – dziękuje :) A teraz kilka słów o samej pozycji:

Bardzo przyjemna i wciągająca opowieść o dwójce przyjaciół, których połączyła pewna idea. Niezadowoleni z rezultatów istniejących wtedy wyszukiwarek (np. AltaVista), Larry Page oraz Sergey Brin postanowili stworzyć własne rozwiązanie. Zwłaszcza początek tej całej opowieści jest bardzo wciągający. Gdzie ta dwójka się poznała? Z jakich rodzin pochodzili i czym wyróżniali się spośród rówieśników? Jak wpadli na swój pomysł i jak wyglądało ich pierwsze rozwiązanie. Skąd wzięła się nazwa i kto sponsorował ambitnych studentów? Wiedząc jak silną marką jest dzisiaj Google, aż trudno się oderwać.

Końcówka nie jest już tak bardzo fascynująca, a momentami bywa nudna. Osobiście najmniej podobał mi się rozdział o wejściu na giełdę, ale być może dlatego, że chyba jednak powinienem bardziej popracować nad moim biznesowo wall streetowym angielskim.

Myślałem, że będzie więcej ilustracji, a jest ich tylko kilka i to w dodatku w jednym miejscu – na środku książki. Lepszym rozwiązaniem byłoby umieścić je zgodnie z zawartością rozdziałów i dorzucić kilka dodatkowych, chociażby z GooglePlexu.

Bardzo fajnym pomysłem było dołączenie do książki testu GLAT (Google Labs Aptitude Test). Myślisz, że móglbyś pracować w Google? Sprawdź!

Ogólnie jest to bardzo fajna pozycja. Doskonale nadaje się do samolotu, na plażę czy gdziekolwiek chcielibyście ją zabrać ;] Polecam!

Linki:

Promuj