Sprzedaj swój stary telefon

Czy masz może w szafie tak stary telefon, że wydaje się, że musiałbyś komuś zapłacić aby go od Ciebie zabrał? Jeśli tak, to mam dla Ciebie świetne rozwiązanie, zrób z niego pożytek i sprzedaj go w Top Dollar Mobile.

Jakiś czas temu natrafiłem w sieci na artykuł, który opisywał wejście TDM na rynek polski. Pomysł jest prosty, ty sprzedajesz telefon którego nie chcesz, oni kupują ten telefon taniej niż np. na allegro, odmładzają go i sprzedają na rynkach słabo rozwiniętych np. w Afryce. Po więcej informacji odsyłam do wspomnianego artykułu, w tym wpisie przedstawię moją przygodę z TDM, kiedy sprzedawałem im mojego Sony Ericssona K750 za 7 złotych i 14 groszy.

Na samym początku należy sprawdzić, czy dany telefon można w TDM odsprzedać, do dyspozycji mamy dość dobrą wyszukiwarkę modeli. Jeśli dany telefon jest w bazie TDM, to istnieją dwie opcje – możemy telefon oddać z darmo, tzw. recycling lub możemy go odsprzedać za drobną sumę. W moim przypadku SE K750 można odsprzedać za 7,14 zł – strasznie tanio, ale biorąc pod uwagę to, że telefonu nigdy już nie użyję i szkoda mi go wyrzucać do śmieci, 7 zł może stanowić dodatkowy argument. O dobrym materiale na artykuł nie wspomnę ;]

Po wybraniu modelu pierwszym etapem sprzedaży jest wprowadzenie numeru IMEI. Jest to zapewne weryfikacja czy de facto posiadamy dany telefon. Jeżeli numer został zaakceptowany, możemy  wprowadzić wszystkie potrzebne dane: imię, nazwisko, adres, nr konta bankowego na który mają być przelane pieniążki.

Do wyboru mamy dwie opcje wysyłki – na własny koszt lub oczekiwanie na tzw. „fonpack”, czyli zaadresowaną i opłaconą kopertę. Ja wybrałem opcję drugą. Po około 3 dniach w mojej skrzynce pocztowej pojawił się owy „fonpack”. W środku była zaadresowana, bąbelkowa koperta oraz dokument z danymi rejestracyjnymi oraz informacją o wybranym telefonie. Zapakowałem telefon i zaniosłem paczkę na pocztę.

 Przy każdej zmianie statusu zamówienia otrzymujemy e-mail z informacją. Najpierw przyszła wiadomość, że telefon jest weryfikowany, a następnie, że zamówienie zostało zaakceptowane. Zajrzałem od razu na konto bankowe, drobne 7 zł znalazło się na moim rachunku. Przygoda zakończona.

Jeśli masz więc stary telefon i chcesz się go pozbyć, TopDollarMobile wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Rozwiązanie sprawdzone, można korzystać.