Dlaczego warto założyć startup

A tak na serio po co jest ten startup? Dlaczego warto założyć firmę? Czy każdy musi być przedsiębiorcą? Aby odpowiedzieć na to pytanie, myślę, że należy zastanowić się nad sensem swojego życia. Co chcesz robić? Czy Twoja praca jest dla Ciebie przyjemnością? Co byś robił gdybyś nie musiał pracować? Gdybyś miał zapewnione godne życie, co byś robił dla siebie?

Pytań jest wiele, ale najważniejsze jest dla mnie to: Gdybyś mógł wybrać dla siebie dowolną pracę, co by to było? Co takiego sprawiałoby Ci przyjemność każdego dnia? Zastanów się przez chwilę. Nie czytaj dalej – zastanów się!

A teraz pomyśl, że możesz to zrobić. Możesz! Cokolwiek by to nie było, to możesz to zrobić! Małymi krokami dochodzi się do wielkich rzeczy. I tu pojawia się startup. Ludzie zakładają firmy bo chcą robić to co chcą robić – tak! Oni wiedzą co chcą robić, i to robią! Rzucają pracę w korporacji i przechodzą na swoje.

Startup jest więc wyborem. Chcesz robić coś co lubisz, czy może chcesz robić coś, co ktoś inny lubi? Chcesz pracować dla siebie, czy dla kogoś? Chcesz realizować swoje czy kogoś innego marzenia. Chcesz być wolny?

Wybór należy do Ciebie.

Rzuć etat, załóż startup.