Rzuć etat. Załóż startup!

Jak wiecie rzuciłem etat. Praca w korporacji mnie totalnie wypaliła. Czas spędzony na bezsensownych spotkaniach, przebijanie muru głową, godziny w Wordzie i Excelu spowodowały, że podjąłem taką a nie inną decyzję. Rzucam etat i zakładam startup!

Budowa startupu nie jest prosta, trzeba mieć pomysł, zgrany zespół, motywację i dużo, naprawdę dużo cierpliwości. Ja jestem na początku swojej przygody, część kroków mam już za sobą, ale jeszcze długa droga przede mną. Postanowiłem jednak podzielić się z Wami moimi doświadczeniami i spostrzeżeniami, dlatego zaczynam cykl wpisów pt. Rzuć etat. Załóż startup.

Postaram się przedstawić początki startupu w Polskich realiach. Z jakim pomysłem wystartować? Jak założyć firmę? Gdzie udać się o dofinansowanie. Nie mam żadnej specjalistycznej wiedzy odnośnie przedsiębiorczości. Wszystkie wnioski oparte są na moich własnych doświadczeniach (w sumie jeszcze bardzo małych), rozmowach z inwestorami i ludźmi biznesu. W wielu sprawach mogę się mylić, dlatego liczę na Wasze obiektywne komentarze.

Postaram się również komentować polską scenę startapów, recenzować ciekawe książki, uczestniczyć we wszelkiego rodzaju konferencjach – w sumie wszystko to co potrzebne jest początkującemu przedsiębiorcy.

Mam nadzieję, że ten cykl przypadnie Wam do gustu i być może skłoni niektórych do rzucenia pracy na etacie ;] Jeśli pomysł Wam się podoba, zachęcam do przyłączenia się do Facebookowej Grupy – Rzuć etat. Załóż startup. Dyskusje na Twitterze pod tagiem #rzucetat

Pierwszy wpis – Dlaczego warto założyć startup – już jest. Zapraszam do czytania.