Pomysł na startup – Wybór

Teraz czas na najtrudniejszą część. Poddałeś analizie dziesiątki pomysłów, teraz spośród wszystkich musisz wybrać jeden, który będziesz realizować. Dla mnie to był bardzo trudny wybór. Chętnie bym się sklonował, aby uczestniczyć w każdym z projektów. Trzeba jednak postawić wszystko na jedną kartę. Dlaczego nie warto realizować kilku pomysłów jednocześnie? To temat na niejeden blogowy wpis.

Zastanów się, w którym projekcie czułbyś się najlepiej. Pamiętaj, że będziesz nad nim pracował każdego dnia po kilka godzin. To musi być dla Ciebie wyzwanie! Nie stawiaj sobie nisko poprzeczki. Niech to będzie projekt ambitny, który jednak nie wykracza poza Twoje umiejętności.

Twoje preferencje są ważne, ale nie zapominaj o wartości samego projektu. Analiza powinna pokazać Ci, że część pomysłów rokuje lepiej niż pozostałe. Który z tych pomysłów spodobał się najbardziej wśród Twoich znajomych? Który z nich jest najbardziej innowacyjny? Który ma jasny model biznesowy? Który ma potencjał na ciągły rozwój?

Na początek wybierz maksymalnie 3 projekty. Zapisz je na kartce i daj sobie dzień lub dwa na przemyślenia. Postaw się w roli konsumenta. Jaka grupa ludzi korzystałaby z Twojego produkty czy usługi? Czy są to ludzie młodzi czy może z trochę starsi, ludzie w związkach czy single? Wyobraź sobie swojego idealnego klienta. Który z tych 3 pomysłów zainteresuje największą grupę ludzi?

Na koniec daj się ponieść intuicji. Co podpowiada Ci rozum? Masz zmienić świat, dlatego musisz być pewien swojego wyboru!

Rzuć etat. Załóż startup!