AskMeQR.com – mobilne ankiety oparte o Formularze Google

W Google każdy pracownik może poświęcić 20% swojego czasu na własny projekt. Świetna idea, zawsze jej gorąco kibicowałem. W swoim start-upie nie mogę jednak poświęcić aż tyle czasu na projekty, które nie są związane z Kwitem. Są jednak weekendy, święta i inne okazje, kiedy mam wolne i mogę odpocząć. A nic tak nie relaksuje  jak kodowanie, prawda? :]

Przerwę Wielkanocną i 2 weekendy poświęciłem na stworzenie prostej usługi, która, mam nadzieję, przyda się wielu osobom. Ale od początku…

W lutym tego roku Google zaktualizowało swój produkt Formularze Google, który służy do tworzenia i analizowania ankiet. Świetne narzędzie, z którego wiele razy korzystałem i wszystkim szczerze polecam. Jest niezwykle proste i intuicyjne. W owej aktualizacji dodano możliwość współtworzenia ankiet online (tak jak można razem z innym użytkownikiem pisać w googlowym wordzie) oraz ich publikacji na Google+. Brakuje jednak jednego ważnego elementu.  Formularze Google nadal nie współgrają z urządzeniami mobilnymi. Jeżeli wypełniasz ankietę przez telefon, formularz wygląda tak samo, jakbyś korzystał z PC – i nie jest to wygodne… uwierzcie mi.

Zrobiłem więc dobry uczynek i załatałem tę lukę, wyręczając Google :). AskMeQR.com to platforma ankiet mobilnych oparta na Formularzach Google. Jak to działa?

  • Tworzysz ankietę w Formularzach Google – tak jak do tej pory
  • Wchodzisz na AskMeQR.com i wklejasz tzw. „embeded code” ankiety
  • System generuje mobilną wersję
  • Dostosowujesz ją do swoich potrzeb
  • Dostajesz link do wersji mobilnej i kod QR

Tyle! Prawda, że proste?

Zeskanuj kod QR dowolnym smartfonem, a kwestionariusz zostanie dostosowany specjalnie do telefonów komórkowych.

[slideshare id=20093040&doc=askmeqr-130427142441-phpapp01]

Prowadzisz wykład/konferencję/prezentację? Umieść kod QR na ostatnim slajdzie – w prosty sposób otrzymasz feedback od uczestników.

Przeprowadzasz ankiety uliczne? Umieść QR kod na ulotce – osoby siedząc w metrze czy w tramwaju łatwo odpowiedzą na Twoje pytania.

Przeprowadzanie ankiet nigdy nie było tak proste.

Przejdź do AskMeQR.com