Naucz się programować

Jeśli ktoś mnie spyta, co potrafię robić najlepiej, bez zastanowienia odpowiem, że programować. Jeśli ta sama osoba spyta mnie: “a co najbardziej lubisz robić?”, odpowiedź będzie taka sama. Dlaczego więc nie zarażać swoją pasją innych? No właśnie! Dlatego zaczynam dzielić się swoją wiedzą i już 8 listopada ruszam z pierwszym szkoleniem.

O czym?

Do wyboru miałem kilka zagadnień, w których czuję się wystarczająco mocny, aby uczyć innych. Zdecydowałem się zacząć od kursu HTML & CSS, bo w planach mam pełną ścieżkę: “od zera do kodera”, o ile oczywiście temat pierwszego szkolenia spotka się z pozytywnym odzewem. Zaczynam więc od absolutnych podstaw w tworzeniu aplikacji internetowych. WebDevelopment został trochę zepchnięty z podium przez aplikacje mobile, ale żadna aplikacja mobilna nie może / nie powinna istnieć bez tzw. backendu – czyli aplikacji internetowej, która obsługuje chociażby rejestrację użytkowników czy synchronizację danych. Temat jest więc nadal bardzo aktualny i ciągle pojawiają się nowe technologie i rozwiązania, które czynią dziedzinę tworzenia aplikacji www coraz bardziej interesującą.

Dla kogo?

Skoro zaczynam od podstaw, to znajomość żadnych podstaw programowania nie jest wymagana. Jesteś idealnym kandydatem / idealną kandydatką, jeśli:

  • masz zacięcie technologiczne – interesują Cię nowinki ze świata nauki i techniki? Potrafisz bez problemu zainstalować sterowniki do drukarki? Zapisz się!
  • jesteś dociekliwy / dociekliwa – programowanie jest jak studnia bez dna… Zawsze można zejść o jeden poziom niżej i dowiedzieć się, jak to wszystko działa od kuchni. Dociekliwość z pewnością pomoże Ci zgłębić tajniki tworzenia oprogramowania.
  • motywacja nie jest Ci obca – pisanie programów nie jest łatwe, ale to nie znaczy, że nie można się tego nauczyć. Wystarczy, że tak jak w innych sytuacjach, po prostu tego chcesz.

Jak?

Kurs będzie się odbywał offline, czyli w realu. Spotkamy się w małej, 6-8-osobowej grupie osób, i będziemy się uczyć programować. Tak, właśnie tak. Nie będą to posty na blogu ani filmy wideo. Powodów jest kilka, ale podstawowym jest chęć przykucia Waszej uwagi i skupienia jej przez całe 8 godzin szkolenia (naturalnie z przerwami!).

Druga zasada jest taka, że przynosicie własny sprzęt, a dokładnie laptop. Może wydać Wam się to dziwne, ale postanowiłem tak z dwóch względów: 1) znacząco obniża to koszt szkolenia, bo po co wydawać 100 czy 200 zł więcej, skoro praktycznie każdy ma teraz komputer, który można włożyć do torby czy plecaka. 2) Na swoim sprzęcie pracuje i uczy się o niebo lepiej, z pewnością już nieraz się o tym przekonaliście. Poza tym całość pracy podczas szkolenia znajdzie się od razu na pulpicie laptopa.

Kurs składać się będzie z bloków teoretycznych i praktycznych ułożonych na przemian. Chciałbym, aby po wyjściu z sali każdy uczestnik znał w praktyce podstawowe techniki tworzenia stron www.

Ile to kosztuje?

Planując uruchomienie szkolenia, przeprowadziłem ankietę, w której pytałem Was między innymi o to, ile za takie szkolenie bylibyście w stanie zapłacić. Ponad 70% osób odpowiedziało, że szkolenie nie powinno kosztować więcej niż 300 zł. Ponieważ przynosicie ze sobą laptopy, a grupa nie będzie liczyć więcej niż 8 osób, koszt szkolenia to jedynie 299 zł! Dodatkowo mam dla Was niespodziankę – czytajcie dalej!

Chcę się zapisać!

Na stronie szkolenia z podstaw HTML i CSS – www.kurs-html.pl – umieściłem wszystkie niezbędne informacje i formularz rejestracyjny. Do wyboru macie na chwilę obecną dwa sobotnie terminy w Warszawie.

Na stronie znajdziecie również formularz, w którym można zgłosić swoje miasto. Jeśli zbierze się odpowiednia liczba osób, z przyjemnością do Was przyjadę!.

Zapłać mniej!

Na dobry początek mam dla Was, moich wiernych czytelników, kupon rabatowy o wartości 50 zł! Jest on waży przez tydzień, czyli do 26 października do północy, więc warto się spieszyć. Kod, który musicie użyć podczas rejestracji to: 0c6791 Nie czekaj i zarejestruj się na www.kurs-html.pl